Oscam na raspberry pi 4

Sem dávať všetko o raspberry pi, orange pi a podobných - všetky linux témy, ktoré sa netýkajú priamo STB

Moderátoři: 9000peter, peter54, EnoSat

Odpovědět
Tommyli
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2023 17:01
Dal poděkování: 1 poděkování

Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od Tommyli »

Dobry den pratele,

Potreboval bych poradit, mam RPi 4 8GB kde mam naistalovane OSCam: 1.20_svn Build: r11678. Chtel bych udelat update ( patch) na verzi stahnutou tady, oscam-svn11711-rasb_hard-webif-dvbapi.
Jaky je postup? Nebo je tu nejaky navod. Diky jsem zacatecnik
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 422
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od peter54 »

Chlapci, naucte sa davat dotazy do sekcii kam patria. Potom tu nikto nic nenajde. Zase jeden exot sa pyta v sekcii download ako ma rozbehat l2b na rpi4.
Skus troska pohladat, je tu vsetko, co potrebujes. Pointa je vymenit binarku za ziadanu verziu. Ak ti to potom nepojde, hladaj priamo tu, alebo tu.
No a samozrejme, na konkretne dotazy radi odpovieme.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
Otisak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2024 13:17

Rpi4b l2b install

Příspěvek od Otisak »

Ahojte nakolko som totalny zaciatocnik najde sa tu borec ktory by vedel poslat kompletnu instalaciu oscamu v prikazovom riadku krok po kroku na rpi4b az po samospustenie oscamu a postup ako updatovat povodny na l2b? Kazdy pise na instalaciu do prikazoveho riadku nieco ine a mne sa to zastavi uz v prvom kroku apt-get update.dakujem za ochotu.
Poprosil som o radu a namiesto odpovedi som bol pototo ze som sa vobec nieco opytal v zlom vlakne prepac no nik z neba mudry nespadol a ano mas tam postup. Ja som chcel presne prikazy krok po kroku co pisat v prikazovom riadku az do konca a akymi prikazmi updatovat na l2b z prilozeneho suboru.
Uživatelský avatar
EnoSat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 225
Registrován: 07 zář 2022 21:51
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od EnoSat »

Vyberes si sekciu Softcamy , zvolis podsekciu Oscam - diskusia a skusis si precitat par prispevkov.
Ak odpoved nenajdes, zalozis nove vlakno a popises co si uz skusil a co nejde alebo co nechapes.
Ak moderator usudi, ze dany problem je uz popisany, presunie prispevok do daneho vlakna ktore sa tym zaobera.
ROVER AtomLight STC+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Otisak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2024 13:17

Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od Otisak »

Ja rozumiem a neda sa to po lopate napisat riadok za riadkom vratane prikazov v linuxe od zaciatku do konca? Vsade po fore je to chaoticky napisane pretoze sa nevie clovek vysomarit co sa pise do riadku co je napisane ako v obsahu suboru.podarilo sa my pogooglit a nasiel som jeden pekne spracovany postup riadok po riadku ale je to k nicomu a nikde nieje postup ako vytvorit auto start oscamu a ako ho prerobit na l2b a tak som zufaly z toho chaosu to ze je napisane povodny oscam prepises nahradis l2b je pekne ale ako sa to spravi tam nieje na zaciatku som pisal ze som v tom zaciatocnik takze ak my poviete zamenis binarku tomu chapete vy no ja nie ale ako to sa uz nepise a preto som chcel vediet presny postup. prepacte za mnou mareny cas. Nie kazdy je v tomto smere chapavy.ak sa da spracovat postup a poslat budem povdacny.
Uživatelský avatar
EnoSat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 225
Registrován: 07 zář 2022 21:51
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od EnoSat »

Otisak píše: 04 úno 2024 20:08 Ahojte nakolko som totalny zaciatocnik najde sa tu borec ktory by vedel poslat kompletnu instalaciu oscamu v prikazovom riadku krok po kroku na rpi4b az po samospustenie oscamu a postup ako updatovat povodny na l2b? Kazdy pise na instalaciu do prikazoveho riadku nieco ine a mne sa to zastavi uz v prvom kroku apt-get update.dakujem za ochotu.
Popis mas tu
viewtopic.php?t=76
ak nevykona apt-get update skontroluj si pripojenie RPI do siete
ROVER AtomLight STC+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Otisak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2024 13:17

Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od Otisak »

Vdaka tak Lan siet ok az po napisani sudo apt-get upgrade sa to spravilo a system sa zaktualizoval
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 422
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: Oscam na raspberry pi 4

Příspěvek od peter54 »

Určitá úroveň znalostí sa u majiteľa rpi predpokladá.
Každý má inú úroveň znalostí, ale každý má aj inú verziu sbc a inú verziu linuxu.
Inštaloval som už oscam na asi 20 rôznych sbc a vždy tam bolo treba riešiť nejaké odchýlky.
Preto keď máš problém, treba najprv pohľadať, čo už bolo riešené, z toho sa poučiť, ak nestačí, nadviazať na vhodné vlákno, prípadne založiť nové, popísať, aký stroj , aká verzia linuxu, čo si už spravil a aká chyba sa vyskytla a nie tu zamoriť celé fórum vypisovaním do nenáležitých tém.
Držím palce, nech sa darí.
apt-upgrade som do návodu radšej nedával, nebýva to nutné a môže to zle dopadnúť.
povodny oscam prepises nahradis l2b je pekne ale ako sa to spravi
No môžeš cez ftp, po sieti príkazom cp, môžeš z usb kľúča, môžeš z windowsu cez sambu, môžeš príkazom wget, no ako mám vedieť, kto má aký hardware doma a ako si to zariadi.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host