LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Diskusia, poradňa, kvalita

Moderátoři: 9000peter, peter54, EnoSat

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olda
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 19 úno 2022 21:45
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od Olda »

Ahoj, co říkáte na toto LNB

LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Obrázek

Já osobně mám s tímto LNB velice dobré zkušenosti, ale přeci jenom pokud má někdo lepší tip tak se nechám poučit.

Dík za vaše názory.

Kód: Vybrat vše

[b]Quad LNB,[/b] HDTV kompatibilní, 0,2dB

základní vlastnosti

velmi nízké šumové číslo 0.2dB
Technické specifikace:
Input frequency range 10.7 GHz ~ 12.75 GHz
Output frequency range 950 MHz ~ 2150 MHz
Low band LO frequency 9.75 GHz
High band LO frequency 10.6 GHz
Noise figure 0.2 dB typ. (0.7 dB max.)
LO frequency accuracy @ 25 ° C ± 500 kHz max.
LO temperature drift ± 1.0 MHz max.
LO phase noise @ 10 kHz -80 dBc / Hz max.
Conversion gain 55 dB min.
Gain ripple (over 26 MHz bandwidth) ± 0.6 dB
Gain variation (over full band) ± 3 dB
Image rejection 40 dB min.
3th order intermodulation - ICP3 10 dBm min.
1 dB compression point (@ output) 0 dBm min.
Cross polarization isolation 22 dB typ., 20 dB min.
Control signal Ca (V) 11.0 V ~ 14.0 V
Control signal Cb (H) 16.0 V ~ 20.0 V
Control signal Cc (band switching) 22 kHz ± 4 kHz, 0.4 V ~ 0.8 V pp
Output VSWR 2.5: 1
In band spurious level -60 dBm max.
Current consumption 120 mA max. @ 11 VDC ~ 20 VDC
Operating temperature -35 ° C ~ +60 ° C
Output impedance (LNB2) 75?
Output connector type F-type (female
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od VTronik »

Přímo tento konkrétní typ nemám vyzkoušený. Dlouhodobě mám odzkoušené Quady Inverto Black Ultra, které jsou pro horší příjmové podmínky za mne velmi dobré. Mají o něco lepší parametry, než tebou uváděný typ Premium. Viz tabulka níže.
LNB_Inverto_Black_Ultra.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung), VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot), Skylink, T90
Ezor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 26 úno 2022 16:03
Dal poděkování: 7 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od Ezor »

Dobrý den,
mám satelitní přijímač Zgemma H7S s image OpenATV 6.4.
Přijímám Astru 19,2E a maximální snr 78% 15,8dB a na Das Erste HD 11494 H je Snr 87% 17,75Db.
Parabolu mám Telesystem 105 cm a lnb mascom mc s01 uhd zisk 60-70dB.
Nevím jak zvýšit signal na 100%.
Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od peter54 »

Ved to nemas zle. 100% nieje podmienkou, staci 70% a viac. Pokial nemas vypadky pri dazdi neries. Inak premerat vsetko, starostlivo nastavit antenu, skusit novy kabel, ine lnb a iny prijimac.
Cize vela penazi a na konci budes mat uplne rovnaky obraz.
Len pre ilustraciu ake hodnoty mam a som s nimi naprosto spokojny.
Na astre 19 mam ab lnb01 mquad (uzky). Na 16 mam zircon eco cosi. Vypadky ani kockovanie nemam. Antena podla podpisu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
Ezor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 26 úno 2022 16:03
Dal poděkování: 7 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od Ezor »

jojo díky moc, ale i tak ten signál máš vyšší.
LNB mám silné může to být kabelem.
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od VTronik »

Signál se správně neměří na procenta. To je pouze velmi přibližná pomůcka pro nastavování a cílem není dosáhnout 100%, ale co nejvyšší hodnoty na ukazateli. Přepočet na procenta je závislý nejen na použitém receiveru, ale často i na použitém softwaru v tom receiveru. Pro objektivní porovnání by se signál musel měřit v dB (síla signálu, odstupy od šumu atd...) pomocí kalibrovaného přístroje. Jako další parametr, zda je signál přijímatelný do toho potom bude vstupovat nastavení multiplexu na transpondéru, který chceš přijímat (typ modulace atd...). Navíc pro úspěšný příjem není vůbec rozhodující síla signálu, ale jeho kvalita (příliš silný signál je také špatně, dochází k přebuzení a zkreslení, které příjem zhoršuje, s tím se velmi často potýkají laici u DVB-T). Kvalita určuje schopnost signál úspěšně dekodovat a získat tak stream s daty videa a audia.
Plyne z toho to, že je naopak správné, že přijímač při nastavování paraboly nedosáhne hodnoty 100%, protože u těch, kde to tak je, již nepoznáš, že můžeš nastavení ještě o něco zlepšit. Nic dalšího to neukáže, protože jsi na konci rozsahu. Hon za dosažením hodnoty 100% je tak naprosto nesmyslný.
PS: Ty hodnoty, které uvádíš v dB jsou za mne velmi dobré a dostatečné pro bezproblémový příjem. Jejich velikost má svou technickou mez, zvětšením paraboly je již nevylepšíš, omezíš jejich propad a posuneš hranici mezního příjmu směrem do hustšího deště (bouřky).
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung), VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot), Skylink, T90
vvad
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2022 23:14
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od vvad »

VTronik píše: 15 dub 2022 10:24 Přímo tento konkrétní typ nemám vyzkoušený. Dlouhodobě mám odzkoušené Quady Inverto Black Ultra, které jsou pro horší příjmové podmínky za mne velmi dobré. Mají o něco lepší parametry, než tebou uváděný typ Premium. Viz tabulka níže.
LNB_Inverto_Black_Ultra.png


V brzké době mne čeká výměna LNB QUAD, tak zvažuji, zda mám jít do osvědčených INVERTO, nebo se pokusit o krok do neznáma, jako je např. Opticum Robust Quad LNB 0,1 dB.

Například INVERTO Ultra - Quad HGLN 40 mm - 0,2 dB má téměř poloviční hmotnost oproti staršímu modelu Inverto Black Ultra Quad HGLN 40 mm 0,2dB.
Dále se zde uvádí - Vysoká odolnost proti 4G.

Nyní prakticky, pokud je něčeho méně, tak to může znamenat, že se na něčem ušetřilo, nebo se použila nová technologie výroby.
Nižší hmotnost LNB může být vhodnější např. na multifiedu pomocí brýlí.


LNB QUAD:

INVERTO Ultra - Quad HGLN 40 mm - 0,2 dB
Kód produktu 485235
EAN 5453002615157
Hmotnost 177.4 g
https://shop.atoselektro.cz/inverto-ult ... 85235.html

Inverto Black Ultra Quad HGLN 40 mm 0,2dB
Kód produktu 6193
EAN 5453001045702
Hmotnost 344 g
https://shop.atoselektro.cz/inverto-bla ... d6193.html

Opticum Robust Quad LNB 0,1 dB
Kód produktu 137634
EAN 5901912281219
Hmotnost cca 175 g
https://shop.atoselektro.cz/opticum-rob ... 37634.html

Nemám ponětí jaká je zde politika, zda se zde mohou uvádět odkazy na e-shopy, a výrobce, někde to lze, jinde je za to ban, hledal jsem zde app.php/help/faq
Protože jsem to zatím nezjistil a nechci narazit hned u prvního příspěvku, tak zatím uvádím jen názvy opsané LNB od jedné Ostravské firmy (Google to možná najde).

Edit: Po dohodě s moderátorem jsem doplnil odkazy na web.
Naposledy upravil(a) vvad dne 19 dub 2022 21:19, celkem upraveno 1 x.
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od VTronik »

Pokud ti jde o zodpovězení otázky, zda vyzkoušet něco nového, potom je rada těžká. Já za sebe jdu raději do ověřených typů, volil bych opět originál Inverto Ultra. Pomyslných 0.1dB šumové číslo je jen jeden z parametrů pro kvalitní příjem, v praxi se ukazuje, že řada výrobců silně nadhodnocuje, není to stav pro celé pásmo.
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung), VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot), Skylink, T90
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od peter54 »

Ja som sa raz popalil na inverte hoci je to uz 10 rokov. Od tej doby som daval opticumy - bez problemov, zircon l401 eco, mascom, sharp, ab lnb01 red edition, ab lnb01 mquad (uzky) vacsinou quad a vzdy to dobre fungovalo a rozdiely medzi nimi som nevidel. Keby som teraz osadzoval antenu nanovo, vyhrava u mna ab lnb01 ci uz mquad alebo red edition - dobra cena, vyborna funkcnost. Asi sa da povedat, ze vyslovene zlych lnb asi vela nebude.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od VTronik »

Je to již delší dobu a mám to z druhé ruky (od známého), osobně jsem to neviděl, že se objevily na trhu klony Inverta, s kterými byly problémy. Já jsem nikdy žádné neměl a použil jsem jich, včetně instalací u přátel, více. Co mohu potvrdit a sám jsem si vyzkoušel, že výsledek s Invertem Ultra je proti mainstreamu (běžný LNB za průměrnou cenu) lepší z pohledu vyšší rezervy v příjmu. Na dostatečně velké parabole a po dobu 99% procent času se to ale na příjmu nepozná. To souhlasím. U mne hraje roli ještě jedna skutečnost, kterou jsem udělal, že se mi u Inverta nestalo, že by vstup do vlnovodu rozklovaly ptáci. U jiných LNB se mi to opakovaně stalo. Znamená to zatečení vody a s tím spojené problémy s příjmem.
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung), VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot), Skylink, T90
emilsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 22 bře 2022 07:59
Bydliště: Sedlo 45 / Jižní Čechy
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od emilsat »

Já jen doplním že minulostí ( a to mi pamětnici potvrdí pokud jste si koupil LBN FUBA dostal jste k tomu certifikat graf o měření v celím pasme ) dnes tam už jen napíšou tam 0.1 db .
LNB konvertor Inverto neříkám že jsou špatně ale zkusil by :
Universal Twin LNB GM202 ( Zisk : 55 - 65 dB )
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
Zidoo Z10 Pro + Z1000- SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od VTronik »

Ano, souhlas. Možná bych ještě někde našel certifikáty s měřicím protokolem od LNB Invacom, koupený tak cca před 15-ti lety.
Co se týká toho GM202, tak mám vyzkoušeno, že je Inverto Ultra v praxi lepší. Ale nic proti GM202, jak jsem již psal, většinu doby rozdíl nepoznáte.
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung), VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot), Skylink, T90
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: LNB Quad Inverto Premium Universal Black

Příspěvek od peter54 »

Boli časy ale vtedy lnb stálo od 1500 kčs. Dnes je to spotrebák cenovo na úrovni lepšej žiarovky.

Celkom by ma zaujímalo, ak to má niekto pomerané, aké sú objektívne rozdiely. Inak sa bavíme len o tom, že 99% lnb funguje a splní svoj účel.
Ja mám vedľa seba 3 rôzne druhy lnb, všetky fungujú, ale netuším, či by som mal na danej pozícii viac db alebo lepsie srn s iným typom.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů