Re: Full HD Glass 17

Moderátoři: peter54, EnoSat, 9000peter

Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od siletblok »

Nic nieje vypnute - 4.2.2024 7:54 a vysledok je takyto...
1_0_1_3732_C8E_3_EB0000_0_0_0_20240204075200.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
emilsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 22 bře 2022 07:59
Bydliště: Sedlo 45 / Jižní Čechy
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od emilsat »

Snímek obrazovky 2024-02-04 094336.png
Umě nejde měnit město aspon se my to nepovedlo
Experimental 2023-12-26
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
Zidoo Z10 Pro + Z1000- SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 384
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od 9000peter »

U mňa ide zmeniť mesto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
emilsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 22 bře 2022 07:59
Bydliště: Sedlo 45 / Jižní Čechy
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od emilsat »

Ně to píše / žádné město není nalezeno . Napadlo mě se podívat do soubru my_city_Code.txt .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
Zidoo Z10 Pro + Z1000- SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
bigsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 02 dub 2022 20:45
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od bigsat »

9000peter píše: 04 úno 2024 09:54 U mňa ide zmeniť mesto.
hoj jenom pekný skyn kde to změnim v hd glasu aby sem to měl takhle diikes za info
zgemma h9 combo , zgemma H7S , octgon sf8008 , xtrend et4000 -28-23-19-16-13-4.8-0.8 +iptv
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 384
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od 9000peter »

To čo si citoval je rozšírené počasie.
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
emilsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 22 bře 2022 07:59
Bydliště: Sedlo 45 / Jižní Čechy
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od emilsat »

bigsat
Pokud ti to pomuže .
Snímek obrazovky 2024-02-05 103528.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
Zidoo Z10 Pro + Z1000- SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
marian892
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22 zář 2022 21:27
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od marian892 »

Ahoj siletblok pošli mi prosim ťa celí súbo zazipovaný v RAR (hdg17_files) dik moc ..... do správy
tomts
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2023 00:30
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od tomts »

Docela by mne zajímalo, proč HDGLASS 17 na ZERO4k (VTi, ATV) - vše nejnovější verze - hlásí cca: "FTP spojení na server dočasně neexistuje" (při testu Aktualizace + 7zip + Picons) - když roky šlape celá LAN přes OK router Asus RT-AC68u (prověřil jsem ale pro úplnou jistotu dokonce 2 tyto routery, všechno okolo FTP na antiviru a firewallu a NATu atd... všeho asi 100x prověřil) a dokonce - když za router Asus přes jeho vlastní LAN-wifi připojím Android mobil s Ethernet adaptérem a do něj LAN kabelem Zero4k - tak FTP z HDGLASS krásně chodí přes mobil + ten samý router Asus (přes mobilní data samostatně už ani nemluvě - také šlape FTP bezvadně). A jasně - FTP klienti z LAN ven na internet taky všichni ostatní pořád a moc krásně chodí (FTP i FTPS) přes ten samý router ASUS - tak proč nechodí zrovna jediný FTP klient uvnitř HDGLASS a nebo proč nevypíše podrobnější FTP chybu - co jako se uvnitř HDGLASS děje ??? Jasně, že jsem vyzkoušel všechny LAN + FTP konfigurace VTi a ATV a o tom to asi není, je to něco mezi HDGLASS FTP klientem uvnitř v kabelové LAN a routery typu ASUS (směr T-Mobile = na 2 ASUS routerech jsou různé nativní IPv4 + IPv6 skrz 2 různé bridge mode VDSL PPPoE modemy).

Tady nepomohlo několik dnů pokusů ani 35 let IT a 20 let SAT praxe. Jako kdyby šlo o FTP server uvnitř LAN a otevírat na ASUS routeru porty pro vstup zvenku - ale i to zvládám vždy bez problémů - jenže tady jde jen o normálního FTP klienta uvnitř LAN v HDGLASS - nebo ten FTP klient není úplně normální a vyžaduje oproti jiným FTP klientům něco navíc ??? No asi jo - protože starší verze HDGLASS na bývalý FTP server asi 8 let z několika VU+ chodily OK... Moc oceňuji práci Sahamanna a není nic lepšího než HDGLASS skin... jen se mi nechce při testech aktualizace HDGLASS a stahování si piconů (mám 7 Quadů na T90) pokaždé připojovat mezi router Asus a několik VU+ s HDglass mobil (nebo nezávisle přes mobilní data) ... je fakt, že zrovna už už přecházím na 10 gigabit optickou síť Ubiquiti kvůli VLANs a tam to nejspíš bude chodit - až dovařím vlákna.... Ale stejně - jedině, že FTP klient uvnitř HDGLASS není pro ASUS routery "standardní" a cosi navíc asi vyžaduje... no nemohu Shamanna buzerovat (už tak ho všichni 10 let zneužívají) - ale kdyby vypsal detail FTP chyby připojení... co FTP klientovi vadí pro OK spojení na FTP server... není jak to detekovat... A jasně - všechny LAN IP testy + ostatní pluginy směr LAN a internet z ATV a VTi OK chodí - tedy kromě HDGlass FTP klient spojení s jeho serverem...
Uživatelský avatar
EnoSat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 255
Registrován: 07 zář 2022 21:51
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od EnoSat »

Mozno odpovie tu
ROVER AtomLight STC+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od siletblok »

Chlapi, zauradovala u mna Sklena Roza a nemozem si zaboha spomenut ktory subor treba doinstalovat do Dreamboxu, aby sa infobar zobrazil viac ako sekundu a hned nezmizol.
Moze ma niekto nasmerovat ?

Dakujem

edit: Uz som si konecne spomenul, VIRTUALZAP bolo to "prave orechove".
Obrázek
midamida
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 21 led 2023 22:30

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od midamida »

marí sa mi, že extnumberzap
Uživatelský avatar
hoss
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 10 led 2024 04:59
Dal poděkování: 31 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od hoss »

OpenAtv 7.3 , VU+Duo 4kSE skin funguje , ale nejdou stáhnout ZZpicony .
Uživatelský avatar
chocholousek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09 črc 2022 10:07
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od chocholousek »

tomts píše: 07 úno 2024 06:19 Docela by mne zajímalo, proč HDGLASS 17 na ZERO4k (VTi, ATV) - vše nejnovější verze - hlásí cca: "FTP spojení na server dočasně neexistuje...

Tady nepomohlo několik dnů pokusů ani 35 let IT a 20 let SAT praxe...
Udelame dohodu, ty vse vyzkousis znova, ale s jednou velkou zmenou. Enigmu, pac mas praxy a jsi zkuseny drevak, spustis v debug modu a vse co budes delat zdokumentujes dopodrobna. Vse tu umistis a to jak dopodrobny popis co si delal(mackal) a nezapomen prilozit i debuglog. Ja to ocihnu a pokud v debug logu uvidim neco co se mi nebude libit, pokusim se zalobovat u Shamanna. Uvidime co s toho vznikne.

p.s. mozna mne napada ze by vubec nebylo spatne zde vlozit podrobnou topologii site, to vcetne jeji nastaveni.
"Nikdo nebude potřebovat v osobním počítači víc než 637 kB paměti. 640 kB by mělo být dost pro kohokoli." B.G. 1981
tomts
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2023 00:30
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od tomts »

Díky za text - zrovna jsem si stáhl Picony skrz OK plugin stejného jména...

UFFF - to bych musel "postudovat", jak spustit ATV v debug mode... navíc k 100 IT věcem, co dělám... bez spaní většinou...

Testovací konfiguraci LAN mám very easy - na LAN straně Asusu RT-AC68U jen ZERO4k + PC ... na WAN straně Asusu VDSL2 bridge mode modem (2r vyzkoušený).

A tuhle LAN mám doma 2x nezávisle (protože pro budoucí optiku potřebuju 2 VDSL linky - druhá testovací je čistě na ladění a je "pomalejší" jen 100/20 Mbps). Povypínal jsem na testovacím ASUS routeru komplet vše včetně firewallu, antiviru, UPNP atd... opakovaně testoval a zapínal zpět... Na ZERO4k udělal 100 dalších pokusů - prostě ASUS router zřejmě je citlivý na HDGLASS "postupy TCP/IP & FTP" a nepustí FTP klient protokol od ZERO4k z LAN do WAN portu na internet (když ZERO4k schovám za Android mobil připojený na WiFi Asusu - což je taky LAN strana routeru ASUS - tak Samsung TCP/IP FTP postupu ASUS "důvěřuje" a FTP z WIFI/LAN do WAN portu resp. do internetu pustí a HDGLASS17 na ZERO4k ATV 7.3 je very happy).

Jasně - vyzkoušel jsem DHCP i statické konfigurace ATV a ze zoufalství instaloval pod ZERO4k na ATV 7.3 schválně dummy plugin FTPBrowser - ten se moc hezky svým FTP klientem připojuje kamkoliv po LAN na mé FTP servery - no a po instalaci tohohle easy dummy pluginu - najednou HDGLASS17 začalo chodit hned po restartu E2 ATV 7.3 (hezky se HDGLASS přes LAN kabel přes ASUS testovací router spojilo s FTP serverem i stáhlo a instalovalo 7ZIP správně...) - ale jen do chvíle tvrdého restartu ZERO4k - pak zase "Nemohu se připojit na FTP server" 100x buggy dokola - dokonce se mi to podařilo 2x zopakovat - prostě po reinstalaci balíčku FTPBrowser a restartu E2 dočasně HDGlass17 chodí - No jo - ovšem jen na testovací síti - na 2. identické LAN druhý stejný ASUS router (ale tam má - chudák router - asi 35 zařízení v LAN a vše bezva roky chodí vč. jiných FTP klientů uvnitř i ven do internetu a dříve mi tam chodily i HDGlass různé verze na starý FTP server Shamanna přes tenhle Asus router) prostě router zřejmě odmítá FTP klient protokol z HDGLASS17 na ZERO4k pustit z LAN do WAN portu na ASUSu (resp. na FTP server a vytvořit OK spojení) a ani dummy instalace FTPBrowseru pořád dokola tenhle 2. ASUS ostrý router (více zatížený) neobměkčí k vytvoření FTP spojení. Jedině schovat ZERO4k za Android mobil (s Eth. adaptérem v USB portu mobilu) a komunikovat s ostrým ASUS namísto LAN kabelem - tak přes jeho WiFi.

Takže si nemyslím, že je to čistě věc HDGLASS17 - je to věc posloupnosti TCP/IP a FTP operací HDGLASS na ZERO4k a jak je HDGLASS kdy využívá - aby to prolezlo routerem ASUS z LAN na WAN stranu a do FTP serveru vytvořilo connection. Když se pošolíchalo ZERO4k instalací FTPBrowser plugin balíčku a po restartu E2 to HDGLASS17 skrz zkušební ASUS z LAN do WAN protlačilo na FTP server. Opakovaně (ale jen do hard restartu ZERO4k). Skrz ostrý ASUS router ale ani tenhle postup router "neobměkčil" - je zřejmě citlivější na posloupnost kroků HDGLASS při formování TCP/IP FTP spojení směrem na FTP server. Asi nějaké timeouty nebo posloupnost operací HDGLASS pro vytvoření FTP connection. Citlivost ASUS větší než Android Samsung. Prostě Android mobil není háklivý na FTP klient postup HDGLASS17 (připojeného na Eth. adaptér) a když to FTP už Android sám zopakuje směrem do WIFI ASUSu, tak to ASUS pustí do WAN portu a dál na FTP server Sahamanna v internetu. A přes mobilní data taky velká spokojenost (ale o tom nemluvíme). Tam skutečně cosi HDGLASS17 dělá divně stran TCP/IP a FTP protokolu - a na to jsou ASUS routery citlivé (někde na hraně a za ní spíš) - Android mobil SAMSUNG na to tak citlivý není (WiFi i data). UFFF
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 10 úno 2024 17:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od siletblok »

Ja sa len spytam, ze co maju tieto radoby "odborne tirady" spolocne s podstatou tohoto vlakna ? Myslim ze stacilo priznat a napisat "ja debil mam naprd zbastlenu siet a chyba nieje v plugine" a bolo by to vystiznejsie. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
chocholousek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09 črc 2022 10:07
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od chocholousek »

Nikdy jsem nepouzival open atv, tak pokud ma rada neplati opravte mne, dekuji,
> Menü > Einstellungen > System > Log - Po restartu GUI začne protokolování, je to s fora opatv tak si to preloz kazde image to ma trochu jinak snad to nemenili.
https://www.opena.tv/howtos/45346-debug ... 6-3-a.html

A ted mala uvaha, pokud jsi schopen ftp v FHDG privest k zivotu i kdyz jen na kratko, evidetne neni problem v siti. Pokud si dobre vzpominam jak to hdg dela, tak ono uzavre spojeni pomoci adresy jmena a hesla, a pak kontroluje jestli doslo k prihlaseni. Takze podle meho odhadu ocekava v komunikaci mezi tebou a serverem neco co nenachazi. No a tady je asi potreba onen debuglog, protoze si myslim ze nam muze vyrazne napovedet co se deje nebo lepe co se nedeje a proc. Vis v mem okoli jsou dalsi dva kterym "to" take nechodi ale to jsou tezke lamy a neni s nimi zadna spoluprace. A delat to sam a jeste vzdalene...

siletblok Ma spolecne to ze takovych je docela dost a nikdo nevi proc tomu tak je!
"Nikdo nebude potřebovat v osobním počítači víc než 637 kB paměti. 640 kB by mělo být dost pro kohokoli." B.G. 1981
Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od siletblok »

chocholousek Z tych tvojich "docela dost" vzdy nakoniec vysvitlo, ze maju bud dodr.. siet alebo pristroj (vpn ...) a nie plugin.
Mna akorat vzdy zabava, ze kazdy takyto "laborant" sa ohana bud vekom +-100 alebo 100 rokov praxe v IT. :06:
Obrázek
Uživatelský avatar
chocholousek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09 črc 2022 10:07
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od chocholousek »



siletblok nemel by si jit na nejakou telefonni linku nejakeho operatora a rozdavat ty sve rady k nezaplaceni tam?
"Nikdo nebude potřebovat v osobním počítači víc než 637 kB paměti. 640 kB by mělo být dost pro kohokoli." B.G. 1981
marian892
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22 zář 2022 21:27
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od marian892 »

Ahoj pošlite mi prosim Vás celí súbo zazipovaný v RAR (hdg17_files) dik moc ..... do správy zaplatim ....
Odpovědět

Zpět na „HD Glass“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů