Zesilovač satelitního signálu

Viacmenej pokec o ničom, nie však o hocičom,
rady ohladom inych veci ako su len SAT/IPTV atd.

Moderátoři: 9000peter, peter54, EnoSat

Odpovědět
alama1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2022 10:25

Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od alama1975 »

Dobrý den. Koupil jsem zesilovač signálu. Blue line amplifier abl22. Píšou že se má montovat mezi multiprepínač a satelitní přijímač. Jenomže výsledek mám bez signálu. Poradíte? Koax mám cca 20m od paraboly. A důvod je, že když připojím jiný přijímač, tak mi nechce najít diseqy. Děkuji za každou radu.
hara
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 08 bře 2022 09:09
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od hara »

Ahoj zkus ho zapojit opačně a dej vedet
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od peter54 »

Na 20m koaxu zosilňovač nedáva zmysel. Chybu hľadaj v prijímači a najčastejšie je chybný diseqc prepínač. Niesom antenár, ale existujú zostavy až do 50m. Sám mám od 20 do 30m a všetko ide bez zosilňovača.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
alama1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2022 10:25

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od alama1975 »

Dal jsem taky opačně, ale bez signálu.
alama1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2022 10:25

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od alama1975 »

Diseq jsem vyměnil. A chyba nemůže být v přijímači. Mám několik... Mám taký druhou parabolu zapojenou. A tam mi diseq najde vždycky. Koax mám nový. TV+SAT jsem taky vyměnil...
hara
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 08 bře 2022 09:09
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od hara »

a máš signál bez zesilovače , pokud není tak tam nic nebude- potřeba naladit co nejlepši pokud možno hned za parabolou , potom připojit do rozvodu zjistit ztrátu a potom řešit zesílení. Z 99 procen není zesilovač potřeba. Skylink antena 85 i za špatného počasí HD OK. délka CCa 34m
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od VTronik »

alama1975 píše: 05 lis 2022 11:37 Diseq jsem vyměnil. A chyba nemůže být v přijímači. Mám několik... Mám taký druhou parabolu zapojenou. A tam mi diseq najde vždycky. Koax mám nový. TV+SAT jsem taky vyměnil...
Na vyzkoušení to zapoj napřímo (bez DiSEqC relé F spojkou) k jednomu LNB. Pokud je kabel a konektory v pořádku, musí to jít (příslušný satelit z pozice zapojeného LNB). Pro bezproblémový příjem je 20m kvalitního kabelu naprosto v pohodě. Předpokládám, že parabolu máš seřízenou a vyzkoušenou. Podle toho, co píšeš, bych to viděl na problém v některém z F konektorů nebo poškozený kabel. Pokud kabel zcela odpojíš, nesmí mít zkrat mezi středním vodičem a opletením (někdy stačí přehlédnout tenký drátek při šroubování F konektoru...). Pokud je problém v tom, že nereaguje DiSEqC s některým přijímačem, je potřeba zkontrolovat, že přijímač i relé používají stejnou verzi DiSEqC. Pokud je to OK a přesto je s tím problém, tak to žádný zesilovač nevyřeší, povely jsou přenášeny od receiveru k relé na nosné frekvenci 22kHz pomocí modulace impulsů. Je třeba mít opravdu v naprostém pořádku F konektory a kabely.
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung), VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot), Skylink, T90
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů