Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Viacmenej pokec o ničom, nie však o hocičom,
rady ohladom inych veci ako su len SAT/IPTV atd.

Moderátoři: 9000peter, peter54, EnoSat

jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Ahojte, mám problém, z ničeho nic se během sledování TV na obrazovce objevuje InfobarEPG, je to nežádoucí, člověk furt musí mačkat tlačítko Exit, aby se toho zbavil...
Edit: Open ATV v 6.4, box Octagon SF8008 4K UHD, provozovaný na DVB-T2.

Nevíte někdo, jak se toho zbavit? Proč to tam vyskakuje úplně samo, aniž by člověk držel ovladač v ruce?
Exituju to, a za pár minut je to tam zase... někdy do minuty...
Kde se to nastavuje? A jak to vypnout? Aby se InfobarEPG sám nezobrazoval?

Níže zasílám 2 sreeny - pro představu - jak to vypadá....
Obrázek
nebo:
Obrázek

a dále další dva screeny, když zmáčknu na tom InfobarEPG tlačítko Menu (tam je nastavení toho Infobaru EPG), co tam mám změnit, aby se InfobarEPG sám z ničeho nic nezobrazoval?

Obrázek
Obrázek

Díky
Naposledy upravil(a) jimmy1222 dne 21 úno 2023 11:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG

Příspěvek od siletblok »

A co tak napisat aj aky mas pristroj a co za software tam mas nainstalovane ?

Ja osobne by som skor asi hladal a robil zmeny v nastaveniach OSD. ;)

Menu / Nstaveni / Prispusobeni a Vzhled / Nastaveni OSD a tam bich sa pohral s nastavenim poloziek - Zobrazit infobar .......
infobar.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG

Příspěvek od jimmy1222 »

Díky za snahu pomoct, mám přístroj: Octagon SF8008 4K UHD, open ATV v6.4, Zobrazit Infobar při změně programu v EPG mám nastaveno na NE (tak jako ty na obrázku).

Zde moje nastavení: Menu / Nstaveni / Prispusobeni a Vzhled / Nastaveni OSD:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Takže tím to není.... a fakt nic jinýho mě nenapadá.... co bych tam měl ještě změnit.

EDIT:

Co je to ten druhý Infobar??? (první Infobar je zřejmě toto):
Obrázek

Ale co je to druhý Infobar??? Jak vypadá???
Zkusil jsem ho vypnout.... viz screen:
Obrázek

a uvidím, jestli ta lišta viz první příspěvek bude zase vyskakovat,nebo ne....

EDIT 2:
Tak zase to vyskočilo.... takže to nepomohlo. Druhý infobar je asi něco jinýho...
Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG

Příspěvek od siletblok »

Sorry ze az teraz reagujem ale poobede som si zrdriemol a na toto som uz potom akosi zabudol. :D

Takze ako pozeram na ten tvoj posledny obrazok tak na napadlo, prepni si v riadku
Rezim aktivace EPG v Infobaru na - jako plugin v rozs. liste
infobar.jpg
Moznost 2
Nechcem malovat certa na stenu ale mozno ti odchadza predny panel na boxe kde sa tato zavada prejavovala svojvolnim prepinanim, spustanim Menu a podobne takze pre istotu
prihlas sa do boxu
vojdi do adresara /lib/modules/4435/extra/
najdi subor hisi_keys.ko a tento vymaz
restartni box
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit?

Příspěvek od jimmy1222 »

Hele, moc díky, asi jsi jasnovidec :-) To skákání toho panelu InfoBarEPG se začalo stupňovat, bylo to čím dál častěji, sotva jsem to vyexitoval tlačítkem exit, tak v ten moment to tam bylo zpět. Navíc mi začalo blbnout nastavení - jakože kurzor si bliká a líce po obrazovce kam se mu zachce... a nesmyslně mění hodnoty, je těžké vůbec něco nastavit a rychle to potvrdit např. zeleným tlačítkem, protože hned kurzor skočí jinde a samovolně mění jiné položky nastavení... Prostě anomálie jako prase...
Opravdu mi tedy odešel ten přední panel a opravdu se zdá, že pomohlo odmazat soubor hisi_keys.ko z umístění: /lib/modules/4435/extra/hisi_keys.ko (na vstup do boxu používám Total Commander), takže jsem ho zazálohoval a odmazal.
Tím mi ovšem přestalo fungovat tlačítko na čelním panelu... Ale stejně jsem ho nepoužíval, teda používám ho jen v případě dlouhého podržení, když měním image za nové (flešuju).

No a problém je, že když budu někdy chtít hodit si do octagona SF8008 4K UHD nový image, např. open ATV v7.2, tak flešnutí je v pohodě, (podržím dlouho tlačítko power na octagonovi a dám Flash image....), to proběhne v pohodě.
Ale pak potřebuju projít alespoň tím úvodním nastavením, jako je jazyk červeným tlačítkem, zvolit HDMI, 1080i, 60Hz, LAN.... a následně musím nastavit alespoň heslo pro síť: pod Menu, Nastavení, Systém, Síť, změna hesla (tuším - píšu tu cestu z hlavy...) - to abych se dostal do boxu k souborům přes síť (přistupuju přes Total Commander z PC) - abych tam odmazal soubor hisi_keys.ko
Nebo dá se nějakým příkazem odmazat daný soubor hisi_keys.ko??? Když nemám síťový přístup do boxu - před nastavením hesla, Dříve bylo v open ATV nastaveno jméno i heslo na root, root. To už ale dnes neplatí. Musím nastavit heslo ručně.... No a to je celkem dost problém, když vám kuzror neposedně líce po obrazovce a mění hodnoty jak se mu zlíbí....

Takže nevím, jestli se Octagon SF8008 4K UHD takto bude dát dál provozovat - myslím tím další roky provozu... (používám ho jen na DVB-T2 vysílání), nebo to, že odešel ten přední panel znamená, že následovat budou další součástky uvnitř Octagona.... a že to časem začne dělat další a další anomálie. No ale musím uznat, odešlo to celkem brzo, teď v dubnu ho budu mít teprve 4 roky... nic už nevyreklamuju.

Takže řeším, co s tím, jestli koupit nový Octagon SF8008 4K UHD, nebo se poohlédnout po jiném zařízení s DVB-T2 (Poraďte prosím boxy S DVB-T2 ... VU+ apod.. nebo nějakou obdobu...). Ať už zase nějaký Enigma 2 box - podmínka - musí mít DVB-T2 !!!, kam bych zase instaloval Open ATV, na jehož nastavování jsem zvyklý... a nebo se úplně vykašlat na Enigmu... - celkem se mi zalíbil android box Homatics Box R Plus Android TV - 4K UHD multimediální přehrávač, ke kterému se dá zakoupit Homatics tuner pro DVB-T2/C (takový černý dongle na kabelu s USB-C na jedné straně a koaxiálním vstupem na straně druhé). U Homaticsu se mi líbí, že tam jdou instalovat různé aplikace jako do mobilu... SledovaniTV, které mám zdarma k internetu..., Netflix, VOYO, Youbube... atd... A taky že tam jde zdcadlit obsah obrazovky mobilu na TV - funkce Chromecast... Nevím, do jaké míry je to vhodné pro sledování videa, jestli se to třeba neseká...

Podmínky nového zařízení:
Jde mi o to, abych mohl nahrávat DVB-T2 vysílání (na připojenou flešku do boxu) a nahrávka byla nejlépe ve formátu *.TS (x265 HEVC), a nebyla nijak šifrovaná... , aby se dala přehrát na PC, stříhat reklamy na PC apod.
A abych mohl přes box vstupovat na domácí síť LAN, odkud buď z připojených PC, nebo z Flešky píchlé v Routeru přehávám obsah na TV.
+ ideálně aby to umělo HbbTV - červené tlačítko, kde se dá spustit Archiv ČT, novy, primy apod.

Prosím pomozte a poraďte !!!

Moc díky předem za Vaše rady, do jakého nového zařízení jít (podmínky: DVB-T2, upravitelné nahrávky *.TS HEVC, přehrávání obsahu po LAN, HbbTV, ideálně funkce HDMI-CEC aby šlo TV i box spouštět jedním ovladačem, prostě to, co uměl Octagon, aby umělo i nové zařízení...) Dík.
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od peter54 »

Pokiaľ je systém bez hesla, dá sa prihlásiť tak, že v putty zmeníš ssh na telnet a prihlási sa aj s prázdnym heslom.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Můžeš prosím trošku rozvést, kde stáhnu putty - aktuální verzi, případně hodit screen, co kde nastavit, nebo to alespoň to lépe popsat.... (já se včera asi 2 hodiny otravoval s přeblikávajícím kurzorem, než se mi to povedlo nastavit - to heslo na čistém imagi...).
Pak se tam zadává nějaký mazací příkaz??? Nebo tak něco? Nebo tam přistopím jako přes Total Commander a smažu daný soubor ručně?
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od peter54 »

Rád by som, ale ešte týždeň nebudem doma a neviem sa teda dostať k ničomu, tak zadaj do googla putty a všetko nájdeš.

edit: viewtopic.php?t=614
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Moc díky, takže když putty spustím, jen zadám IP adresu mého boxu a nastavím někde v políčku port 23 a pak se připojím přímo do boxu.... a tam budu moci smazat daný soubor /lib/modules/4435/extra/hisi_keys.ko ???
A přes to putty se dostanu do boxu vždy? Bez ohledu na to, jestli už je, nebo ještě není heslo nastaveno v nastavení sítě (přímo v boxu v nastavení)? Putty prostě nastavené či nenastavené heslo obejde a připojí se tam?
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 25 zář 2022 09:25
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od slax78 »

Putty pre tento ukon moc nie je,skor pouzi Total Commander:
https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... commander/

Po nainstalovani TC si nakonfiguruj FTP spojenie pre tvoj box a vojdi do neho.
Najdi si pozadovani subor v /lib/modules/4435/extra/hisi_keys.ko a subor hisi_keys.ko vymaz.
Odpoj sa z TC od boxu,urob Reboot boxu a subor by sa tam uz nemal nachadzat.
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Total Commander používám dnes a denně, ale nevím, jak nastavit to FTP ... když nebudu znát heslo pro vstup, budu znát jen IP adresu boxu. Tady se bavíme, jak smazat soubor z linuxového boxu hned poté, jak je čerstvě naflešované nové image open ATV do boxu. (po nafleshování není heslo v boxu nastaveno). A ovladač mi dělá anomálie - resp. přední panel boxu je poškozen a já musím vymazat soubor, který je ovladačem předních / předního tlačítka.

Takže jestli můžeš, rozveď tvou radu: nakonfiguruj FTP spojenie pre tvoj box
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 350
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od 9000peter »

Tak ked poznám iba ip boxu tak sa cez nu pripojím na webifboxu to dúfam vieš čo je a cez virtuálne diaľkové sa cez menu ( nastavenia , system , siet , nastavenia hesla ) doklikám na nastavenie hesla. Na virtualnom dialkovom máš pismeno T (text) tam zadaš heslo zelením uložím.

Ešte ten subor sa dá vymazať aj pomocou telnetu. (putty)

Kód: Vybrat vše

rm /lib/modules/4.4.35/extra/hisi_keys.ko
reboot
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Tak to tě musím zklamat, (webové prostředí znám, však jsem odtud típal ty screeny viz výše...) ale když mačkám virtuální dálkové, tak mi kurzor stejně tak líce po celé nabídce, hned je nahoře, hned dole, sjedu s ním o 3 položky dolů, on se sám posune o 3 nahoru, sám mění nastavení (přepíná položky)... Prostě touto cestou to heslo nenastavím... To virtuální dálkové ovládání v podstatě funguje jak to obyč. dálkové ovládání... ale když ho použiju, kurzor je úplně stejně "neposedný"... neustále se hýbe, mění položky.... to bys musel vidět.... Já jsem to dva dny zpátky taky neznal... ale ze včerejška vím, co je to za peklo.... najedeš na ANO... a než potvrdíš zeleným, přeskočí kurzor sám na NE. 5x zmáčkneš dolů a než stihneš potvrdit, vrátí se ti to 3x nahoru.
Touto cestou to nepůjde....

Já se potřebuju dostat do boxu a smazat tam ten soubor (ovládající tlačítka předního panelu)... aniž bych to heslo měnil / zadával (ať už přes obyčejné, nebo virtuální dálkové ovládání).

A přes to putty se dostanu do boxu, aniž bych znal nebo nastavil heslo boxu?
Naposledy upravil(a) jimmy1222 dne 21 úno 2023 14:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 350
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od 9000peter »

Tak potom ako piše peter54
Pokiaľ je systém bez hesla, dá sa prihlásiť tak, že v putty zmeníš ssh na telnet a prihlási sa aj s prázdnym heslom.
a zadaš

Kód: Vybrat vše

rm /lib/modules/4.4.35/extra/hisi_keys.ko
reboot
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 423
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od peter54 »

A potom ešte zmeníš heslo príkazom passwd.
Po zadaní nového hesla sa už dá prihlásiť putty cez ssh. Heslo potom musíš zadať.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

no asi jo... ale to neumím, resp. nikdy jsem to nedělal...

to: rm /lib/modules/ atd....... značí tedy mazací příkaz, který smaže daný soubor... a restartne box.
Teď jenom, abych se v tom puttym vyznal... co, kde, jak zadat.... a jak změnit ssh na telnet.... a pak kam zadat ten příkaz

A příkaz passswd se používá jak? Kolik je tam písmen s ..... tři? Nejsou tam jen dvě?

zadám:
passswd root
a tím nastavím heslo na root?
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 350
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od 9000peter »

V telnete použite príkaz passwd a potom stlačte enter.
Zadajte svoje nové heslo a stlačte kláves enter. Zobrazí sa výzva na opätovné zadanie nového hesla a potom stlačte kláves enter.
Teraz sa prihláste na FTP pomocou svojho nového hesla.

Ako na to
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Ten prográmek RCC už jsem kdysi dříve k čemusi používal.... dík za odkaz na návod.
Uživatelský avatar
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: 17 dub 2022 14:37
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od siletblok »

Ten vadny predny panel sa da vymenit aj samotny, novy tusim stoji +- 20-30€. Neviem kde si box kupoval ale obratil by som sa na nich aj ked vymena(oprava) nieje nic zlozite a zvladol by si ju aj sam. ;)
U vas v Cechach, konkrétne v SAPRO som ho nasiel za 535 Kc.
Naposledy upravil(a) 9000peter dne 22 úno 2023 19:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix link
Obrázek
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2023 19:24

Re: Problém - z ničeho nic se sám zobrazuje Infobar EPG - jaký nový box koupit ???

Příspěvek od jimmy1222 »

Kupoval jsem před 4 roky v pluton elektro.

Díky za odkaz na tu součástku - přední panel... Škoda, že tam není fotka té součástky... abych věděl, jak to vypadá.... jak píšeš, třeba bych to byl schopný vyměnit si sám... PC jsem si taky skládal sám. Je to jen něco na přišroubování / připojení kabelu? Nebo se musí i pájet???

Uvažuju, jestli si rovnou v tom sapro.cz nekoupit i náhradní dálkové ovládání, ale mám starší verzi dálkového ovládání - viz obrázek.
a v tom sapro.cz mají už jen tu asi novější verzi dálkového ovládání, kterou asi nyní dodávají k Octagonovi SF 8008 4K UHD ... viz obrázek , nebo odkaz.
Bude to novější dálkové ovládání ze sapro.cz kompatibilní se starším přístrojem Octagon SF8008 4K UHD? (mám tu combo verzi, kde je i DVB-T2).

Díky.
Naposledy upravil(a) 9000peter dne 22 úno 2023 19:43, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů