Full HD Glass 17

Diskusia, download, nastavenia

Moderátoři: peter54, EnoSat, 9000peter

marian892
Dal poděkování: 17 poděkování

Re: Full HD Glass 17

Příspěvek od marian892 »

Ved aj siletblok mi poslal stare najmenej 2 roky HDG 17_files missing_menu_icons,txt tu vam píše co sa ma prepísať ......aj tu chýba (picon_BQT) zaplatim ak ich upraviťe doplnite... sťahovať ale načooo.
9000peter
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od 9000peter »

Z Shamann-om je tažká komunikácia.
Čo sa týka missing_menu_icons tak som preliezol celé menu a poslal som mu to mailom ale očividne má na háku..... poslané 26.1.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
marian892

Příspěvek od marian892 »

To som si všetko upravil keď chcem tak si to upravim . A Chocholousek ked robý picony prečo mu s tim nepomôže ,ja od neho ani nemam žiaden picon . Na shamana nedam dopustiť ako urobyl Zoznam a ikony 3 tak to je pecka... ak chceš poslem ti picon_BQT a uprav si podla seba ale musiš mať MENU .....
9000peter
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od 9000peter »

Ďakujem neprosím.
Ak sa nemýlim tak fhdg17 ťahá a používa picon práve od Chocholouska.
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
marian892

Příspěvek od marian892 »

Netahá keď že mi píše ftp je nedostupnééé ale to si upravím a prepíšem sám ... a shamann si lieči zdravie tak ho nechajme.
tomts
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od tomts »

Pokud čteš stranu 5, tak FTP z FHDG17 chodí OK třeba skrz Android mobil (wifi i data) + Ethernet adaptér do USB mobilu = když máš smůlu a zrovna skrz Tvůj router FTP FHDG17 nechodí (jako dost lidem), nebo náhodně jen občas jo a občas ne a nastavením LAN resp. routeru to není - třeba skrz 2x ASUS RT-AC68U přes Ethernet-LAN = FTP smůla (většinou), přes Wifi-LAN/Android-mobil = FTP vždy fachá perfektně a totéž skrz data. Picony si stahuju buď z FHDG17 od Shamanna nebo skrz plugin od Chocholouška (což možná bere totéž, jak se tu někde píše...). Návod...

https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... aciu-picon

Jinak dnes je vše už luxus, třeba Settings už netřeba si generovat EU generátorem dle družic nebo to už "hotové " pro E1 + E2 hledat po CZ/SK fórech od p. Likry ( = roky zneužívat jeho práci) a k tomu shánět Picony a Dreamboxeditem (nebo alternativním SW) si to pak ručně na PC třídit do skupin a posílat do satboxu nebo alternativně skoro totéž skrz Webinterface nebo Total Commander FTP..., dnes už stačí mít třeba nový plugin "Settings" od Ellano a je Settings za pár vteřin - automaticky - aktualizováno v boxu - byť jen pro CZ + SK providery (nebo skrz plugin Fastscan z družice, případně skrz Pseudo Fastscan plugin z družice & internetu = Fastscan rozšířený od Ellano pro ty poskytovatele, co neumějí generovat settings přímo skrz družici) a pak si rychle dotahat výběr Piconů dle družic nebo dle providera skrz FHDG = luxus, případně "nově" skrz plugin od pana Chocholouška. Asi jediná vada na kráse - že 10+ let všemi námi zneužívaný Shamann sice má naprosto úžasný skin (ale on vyvinul i další pluginy - třeba pro jeho vlastní sestavení Oscamu server + client + včetně všeho i watchdogu a komunikoval se mnou kdysi velmi slušně + vstřícně) - ale na některých LAN nechodí více lidem FHDG17 FTP připojení na jeho nový HDGLASS FTP server... něco mezi nebem a zemí... ale dá se to obejít.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13 úno 2024 13:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
chocholousek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od chocholousek »

marian892 píše: 11 úno 2024 19:14Pre boha ved je to stare 3 roky to čo chcete sťahovaťť ??????
Nevim mozna je to jen pro toho boha, protoze ten vi ze. Te nikdo nenuti zrovna tohle stahovat. A spousta, myslim ze vic nez 99% toho co tam je se zcela urcite nemenilo = je stale stejne. I kdyz tak jsou tyto baliky pouze doplneny o novinky. Proste vse bude vesele starnout dal, treba protoze znova to stahovat s original FTP urcite nehodlam.
marian892 píše: 11 úno 2024 20:01A Chocholousek ked robý picony prečo mu s tim nepomôže
Clovek ktery mne nezna a ja neznam jeho, by chtel rozhodovat o tom co mam a nemam delat? Delam to co delam a delam to protoze mne to bavi. Ze shamannem vzdy byla perfektni spoluprace, ten vzdy mel ke vsemu co jsem kdy spatlal volny pristup. Bylo a je jen a jen na jeho libovuli co s toho pouzije treba v FHDG a co nikoliv. Takze v balicich ktere se stahuji pres jeho FTP asi nejspis budou i me picony ale jake a kolik mne nikdy nenapadlo zkoumat. A troufnu si tvrdit ze nase spoluprace vzdy byla ku prospechu vas vsech. Delame to v osobnim volnu zcela zdarma a to proto ze nas to bavi!
marian892 píše: 11 úno 2024 20:01,ja od neho ani nemam žiaden picon .
A si si tim opravdu jisty? :106:
marian892 píše: 11 úno 2024 20:26Netahá keď že mi píše ftp je nedostupnééé ale to si upravím a prepíšem sám ...
Ale "taha", a to jiz od doby kdy jsem zprovoznil picony na Gdisku. Neskromne, o tomhle prece neco musim vedet. Ovsem jedna se pouze o picony ke sluzbam. Existuje neco jako "api" ktere zjednodussi stahovani s picon.cz a toto "api" je celkem logicky stejne pro vsechny programy co pristupuji a pouzivaji picon.cz. A nepouziva se protokol FTP, ale HTTPS.

tomts precti si konecne sz!
Vrchní velitel pro boj ve vysoké trávě!!
tomts
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od tomts »

Ahoj,
na SZ Ti bohužel odpovídat-posílat nejde, tak holt zde:
ty 3 debug logy vypadají jen posunuté o cca 2 minuty - v tom nejnovějším posledním - si pamatuji - jsem ve FHDG17 akorát 3x stiskl test "Aktualizace" (3x okamžitě dostal dialog o nefunkčním FTP) a nakonec 1x požádal o stažení 7ZIP (1x se zpožděním dostal hlášku o nefunkčním FTP).

Jinak jsem ZERO4k nabootoval čistou zálohou ATV 7.3 od Ellano - kde samozřejmě FTP FHDG17 9.14 z konce 2023 - zcela bez mých úprav - skrz LAN nechodilo (já tam pak pouze doplnil cfg mých tunerů + CZSK Archiv aktualizaci + Aktualizoval FHDG17 9.14 na nejnovětší 9.17) - a mimochodem tu aktualizaci FHDG z 9.14 na 9.17 jsem schválně udělal krásně bezchybně skrz FHDG17 test "Aktualizace" online (ne skrz IPK lokálně) - protože skrz Android mobil + WiFi routeru Asus nebo skrz mobilní Data vše okolo FTP bezvadně chodí a otestoval jsem i stažení si 7ZIP (též bezchybně). Pak jsem udělal zálohu image ATV 7.3, nahrál na USB a tím ZERO4k flashuju nebo bootuju. Svízel panuje jen při připojení skrz LAN kabel na ASUS LAN side ostrý router (na tom ASUS identickém testovacím routeru RT-AC68U přes jiný DSL bridge DSL modem a bez dalších zařízení v LAN též FHDG17 dokola hlási chybu FTP, jen po zoufalé instalaci a reinstalaci FTPBrowser pluginu /jen 1 ze 100 pokusů na blind/ a po restartu E2 se FTP ve FHDG17 2x dočasně chytilo a pak drželo - ale jen do příštího hard restartu ZERO4k - pak zase FTP v hajzlu a popravdě šachovat na blind s re-instalací FTPBrowser pluginu pokaždé, když budu chtít ověřit aktualizaci v FHDG17 nebo stáhnout Picony k upg. Settings - to se mi jednak nechce a jednak v LAN ostrého Asusu RT-AC68U ani tak FTP spojení FHDg17 nesestaví - tam FHDG17 hlásí FTP error dialog bez oheldu na cokoliv prostě pokaždé).

Ale ty 3 debug logy vůbec nic výše popsaného nezahrnují - jak jsem se díval, relevantní je ten nejmladší (zapnutí debug mode + restart E2 /t.j. začátek debug logu/ + hned po startu E2 ATV 7.3 dálkovým do Nastavení FDHG17 + 3x stisk DO pokus o Aktualizaci FHDG17 s 3x FTP error dialogem + 1x pokus o stažení 7ZIP položky těsně před koncem Piconů a 1x FTP error dialog + pak už dálkovým vypnutí debug mode + restart E2 + stažení debug logů na Mega a poslání Tobě). Takže na ty 2 časově předešlé můžeš asi zapomenout (tam si nepamatuji, kolikrát jsem uvnitř FHDG17 žádal o Aktualizaci a kolikrát požádal o stažení něčeho).

Jak dělám asi 100 IT věcí a do toho včera 1/2 dne natáčení (dělám i politiku v ÚR KAN nebo musím spravovat Pražskou kavárnu 23000 lidí, do toho rekonstruuju atd. srágory..) - tak holt se k SATu dostávám spíš k ránu, tak se moc omlouvám, že prostě někdy nereaguju online...

Nejvíc mne štve - že FHDG17 FTP v LAN mi nechodí ani na VTI 15.02 ani na ATV 7.3 - mám v lednu na stole rozdělané Raspberry Pí pro Oscam server (chci konečně vyhodit žravý Dreambox pod Newcs - Mgcamd) už včetně funkčního Raspbianu + VNC + TeamViewer a nahazuju proto teď nové images prvně na VU+ stroje - jen kvůli novým verzím Oscamů od Ellano + konfiguracím, abych to zprovoznil a odladil prostě postupně... udělal zálohy + hotovo - ale do záloh se mi nechce cpát FTP chybu...

Když mi pošleš, co ev. mám otestovat (třeba průchodnost FTP nebo jiný protokol z jiného pluginu nebo z PC na nějakou IP server adresu...)... mně okolo FTP v FHDG17 v LAN už nějak došla inspirace... jako kdyby FTP hláška nevylézala dalším X lidem, bych si řekl, že jsem prostě idiot + za trest FHDG17 aktualizaci vždycky dočasně přepojoval na Android mobil (wifi nebo data)...

Díky, Tomáš
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13 úno 2024 13:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
licnak
Pokročilý
Pokročilý
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od licnak »

Ful HD glass nie je na 100% kompatibylny z open atv 7.3 a s tým pripojením ftp nie si sám čo ti to nefunguje stretol som sa s tým aj ja a nepodarilo sa mi prísť na chybu. Tak som to vzdal. Nainštaloval som niečo podobné aj keď nie to isté.
Hd glas je veľmi náročný na pamäť a kompatibilitu rôznych image.No proste není vsechno zlato co se blisti
Naposledy upravil(a) licnak dne 29 úno 2024 11:25, celkem upraveno 1 x.
siletblok
Pokročilý
Pokročilý
Dostal poděkování: 65 poděkování

Příspěvek od siletblok »

Pises xxxxxxx, HD Glass 17 je v pohode "kompatibilna" ako s OpenATV 7.3 tak aj zo 7.4 ci 7.5. Mal by si miesto len tupeho CTCL+C a CTRL+V z internetu zacal niece realne sam okolo toho studovat.
A xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxcccccccc
Edit @peter54 odstránil urážky
Obrázek
peter54
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 158 poděkování

Příspěvek od peter54 »

Chlapci kľud, urážky a útoky si odpusťte, lebo budem zlý.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
Odpovědět