Vu zero 4k oscam

Moderátoři: peter54, EnoSat, 9000peter

pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

Ahojte kupil som nový stb vu zero 4k. Mám ice kartu. Vti tam mám od ellana. Vti 15. Chcem tam nahrať vti 13 ako mám na vu zero lebo na 15 neviem rozbehať nahravanie. Skusal som 13 vti na vu zero 4k a islo už nahrávať. Zatial som skúšal iba kartu ice cez CI modul. A funguje. Od ellana v čítačke ide karta na prvom came cez oscam ale nie všetky programy a tak isto aj u mna na starom vu zero. Otazka ze či by som mohol nahrať config z mojho starého vu zera keď urobím čistú install vti na vu zero 4k napriklad 13 verziu a cez menu nainstalujem oscam že tie config súbory tam natahnem zo starého vu zera do nového. Mne to stačí v pohode aby mu to išlo ako na starom vu zero. Ale keby sa dal nahrať lepší oscam čo by rozbehlo kartu ice a isli by vsetky programy co by som mal zaplatené napríklad aj joj svet a joj sport tak vy som ho tam nahral. Neviem prísť ešte aj na to ako rozbehať nahrávanie na vti 15. Stále vyhradzuje chybu. Treba usb naformátovat v linuxe alebo nejako cez telnet nejakým prikazom opraviť vti image?
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 146 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od 9000peter »

Ohladom oscamu tu su rozne bin s ktorími to funguje a zase tu je pokec ako to dať dokopy.
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
sky59
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 08 led 2023 12:41
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od sky59 »

s VTI15 nie je problem s nahravanim, mam dokonca ten modul s 2.5" ssd diskom pod prijimacom

formatoval som tusim ale v PC ubuntu na ext3 alebo 4 uz nepamatam, nebol v tom ucel, skratka som sa "nudil" v robote tak som skusal ten SSD disk..... ale musi to ist aj v prijimaci, alebo?
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

9000peter píše: 30 dub 2024 15:35 Ohladom oscamu tu su rozne bin s ktorími to funguje a zase tu je pokec ako to dať dokopy.
Samurov-OSCam_11764-801.7z by sa mal dat nahrat do vu zera 4k, uz som to dlho nerobil tusim nejaky program som pouzival asi putti ci ako sa volal. Napriklad som stiahol cez prijimac v menu nejaku verziu oscamu a potom cez ten (adresar tuxbox) som tam premiestnil tie subory mozno 3 boli alebo viac co som mal ulozene pre seba od niekadial - config atd aj moje vytvorene users atd. Ten samurov oscam asi nejako takto pojde nahrat. Ze najdem verziu 11764-801 a potom tam natiahnem tie config subory ked rozbalim. Uvidim co to bude ked stiahnem. Mozno ze to bude ipk na kluc neviem este. Uvidim ci tam natiahnem VTI 13 alebo VTI 15, islo by to aj na VTI 13 asi ta karta aj samurov oscam predpojkladam. Ked nahodou nevyriesim na VTI 15 to nahravanie. Tiez formatujem usb na ext2 a pri inizializacii a priradim cestu ako media/usb ako na vti 13 kde to funguje ale na vti 15 to nefunguje.
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

sky59 píše: 30 dub 2024 16:48 s VTI15 nie je problem s nahravanim, mam dokonca ten modul s 2.5" ssd diskom pod prijimacom

formatoval som tusim ale v PC ubuntu na ext3 alebo 4 uz nepamatam, nebol v tom ucel, skratka som sa "nudil" v robote tak som skusal ten SSD disk..... ale musi to ist aj v prijimaci, alebo?
Tiez formatujem usb na ext2 a pri inizializacii a priradim cestu ako media/usb ako na vti 13 kde to funguje ale na vti 15 to nefunguje. Skusal som aj zaznamove cesty menit ale vzdy vyhodi nejaku chybu.
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

Este som si vsimol ze vu zero 4k ukazuje slabsi signal ako klasicke vu zero. Napriklad na markize som mal na starom 75 % v zelenom a teraz len 65 % a na astre 19.2 pro 7 napriklad 96 % v zelenom a teraz zero 4k 83 %
Uživatelský avatar
9000peter
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 19 úno 2022 14:37
Bydliště: Lednické Rovne
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 146 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od 9000peter »

Stačí napr. cez total Commander prepísať a premenovať bin oscamu za tú správnu samozrejme mať správny config aby sa rozbehlo to čo si praješ čo ti nejde napr joj svet.
Je tu toho podpísaného až až tak treba začať čítať :!:
Však vieš...

Zlaté pravidlo

Octagon sf 4008 + Samsung SPF 107H = LCD4Linux
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

skusal som zmenit na zaznamove cesty media usb a nic aj tak. Asi to budem musiet prerobit manualne ze vytvorim priecinok podla seba aj nazov a potom zmenim v menu prijmaca cesty. Na vti 13 mi to islo vzdy ale na vti 15 ani vu zero a ani zero 4k hlasilo chybu ked som stlacil nahravat. Zrejme ostanem verný vti 13.0.12
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 25 zář 2022 09:25
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od slax78 »

Máš chybu : media/usb
Správne : media/hdd
Vtedy nebudeš mat problém aby usb alebo dokonca SD karta bola brána ako HDD a nemusí ďalej nič nastavovať .
sky59
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 08 led 2023 12:41
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od sky59 »

A kolko ti ukazuje obsadenie disku? Da sa sformatovat v prijimaci?
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

slax78 píše: 30 dub 2024 18:57 Máš chybu : media/usb
Správne : media/hdd
Vtedy nebudeš mat problém aby usb alebo dokonca SD karta bola brána ako HDD a nemusí ďalej nič nastavovať .
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nahrávanie sa spustilo iba pri voľbe 1, 2, 5. Pri voľbe 3 a 4 vyhodilo chybu. Žeby preto že usb je len cca 32 gb ale skôr nie keďže vti 13tke to nevadilo a tam išla každá voľba
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

sky59 píše: 30 dub 2024 18:57 A kolko ti ukazuje obsadenie disku? Da sa sformatovat v prijimaci?
velkost 30175 mb da sa sformatovat.
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 25 zář 2022 09:25
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od slax78 »

no vidis,uz sme na lepsej ceste ;)
priznam sa,ze ja som nikdy nepouzival inu volbu ako 2,alebo klasicky casovac od-do.
Mozes skusit vacsi USB kluc ,ale ci ti to pomoze pre bod 3 a 4 ti neviem potvrdit,uz musis skusat....

Teraz ma napadlo,ze pozri aku zaznamovu cestu ma Casovac pre od-do.
VTi je image ktore som mal v boxe raz asi 5min a odvtedy len OpenATV alebo DreamOS,naozaj mi nevyhovuje a nekamenujte ma :?
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 470
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od peter54 »

Vyzera to tak, ze niekedy na niektorych strojoch sa usb mountne ako readonly. Mozno by bolo vhodne sa prihlasit cez cli a skusit nieco na ten disk nakopirovat.
Mali sme tu podobnu zahadu v ArchivCZSK tema Archiv CZSK sťahovanie filmu končí chybou.
Len tak pre overenie som skusal teraz nahravat na 16 GB usb naformatovany na fat32 pod openpli 9 cez casovac a slo to naprosto bez problemov.
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 25 zář 2022 09:25
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od slax78 »

ale on ma VTi a to je sam o sebe specificke
Uživatelský avatar
peter54
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 470
Registrován: 19 úno 2022 19:01
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od peter54 »

Mohlo by byt, ze tu bude problem nekonecne nahravanie a zrejme sa mu 32GB potom zda malo?
f4t, sf8008, skylink, antiksat, 13, 16, 19, 23, 28, orange pi, rpi2b, odroid c4
🎗️🇺🇦
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

nakoniec som dal vti 15.0.02, uvidíme poskúšam aj iné usb kľúče a pozriem ešte aj niekde na vuplus support org stránke ci tam niečo ohľadne toho nahrávania nespomínajú že hlási chybu a ci to uz niekto skúšal opraviť. Nahral som tam cez menu oscam 1.20_11233 ako som to mal aj v starom vu zere. WinSCP som použil na prenesenie súborov do zložky config. (user, server, conf atd...) Akože aspoň to ide ako po starom a ešte musím pochopiť čo treba zmeniť presne aby som to rozbehal tak že pôjdu aj tie programy ktoré teraz nejdú aj ked by mali ísť.

oscam status:

Obrázek

oscam version 1/2

Obrázek

oscam version 2/2

Obrázek

oscam config

Obrázek

oscam server

Obrázek

Teraz neviem ci mam prepísať oscam version 1/2 a 2/2 ako som videl tu niekde tie emu zakázať, alebo binárnu prepísať cez WinSCP nahradiť subor oscam druhým súborom oscam. Alebo tento si nechať a nainštalovať z menu nejakú novšiu verziu oscam a tu prepísať alebo stačí pod oscam server reader doplniť a zapnúť ten aby išla ice karta irdeto tak ako by mala ísť pod oscamom. Musím sa ešte učiť. Ale zvládol by som to snáď ked to pochopím lepšie. Si to prečítam potom ešte lepšie. Zatiaľ aspoň takto to ide. Ten image od ellana mi ani nevedel stanice pri fast scan nájsť všetky ked som dal prehľadať. A teraz ich tam mám všetky tie ktoré tam majú byť (Joj svet tam nebol a ešte nejaké iné stanice) CI Modul funguje ale pri nahrávaní sa nedá prepnúť na inú stanicu (ten istý transportér) To som skúšal ešte predtým po čistej inštalácii Vti 13. Teraz som test vynechal, lebo ma zaujíma viac čítačka. Tak snáď nato prídem niekedy ako to rozbehať :-)) ďakujem čo tam mám vlastne zle? keď nejde joj svet a joj sport a story4 a tak ďalej? Ďakujem
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2022 18:37
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od VTronik »

U nastavení nahrávání je ještě v nastavení volba Rezerva volného místa pro nahrávání. V tom může být problém, protože flash o velikosti 32GB je dost malá a přijímač nenahrává z důvodu nízké hodnoty volného místa. Nechává i nastavenou rezervu.
VU+Duo4KSE (OpenATV 7.3, 2TB SSD Samsung)
VU+Duo2 (OpenATV 7.3, 1TB SSD Patriot)
Skylink, T90
:01:
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 25 zář 2022 09:25
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od slax78 »

ja by som skusil na zaciatok (ak ti ostatne programy s A000 idu) :

oscam.server:
caid = 0624

oscam.dvbapi:
P = 0624
pietro_33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2024 12:57

Re: Vu zero 4k oscam

Příspěvek od pietro_33 »

slax78 píše: 01 kvě 2024 08:53 ja by som skusil na zaciatok (ak ti ostatne programy s A000 idu) :

oscam.server:
caid = 0624

oscam.dvbapi:
P = 0624
Rozbehal som to. Nakoniec som ten 1.20.11233 cez WinSCP prepisal oscamom M7 L2b 11704 a potom cez webinterface v oscam server zmenil reader, ulozil a restartol. Prepol na kodovany program i funguje. Ze dakujem za pomoc. Je to super ze karta ide. Aspon uz viem ako to rozbehnut.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „VU+“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host